#direngeziparkı #direnalsancak

0
Herkese iyi haftalar diyemeyeceğim…Ülke olarak hepimiz üzgünüz…Son günlerde ülke genelinde yaşanan olaylar içler acısı…
Bu bir “Sivil Direniş”! Lütfen buna dikkat edelim! Ciddi anlamda provakasyon var ve  çok fazla sayıda provakatörler ortalıkta fink atıyorlar.
Günlerdir ne uyuyabiliyorum, ne yemek yemek istiyorum, ne tadım var ne de tuzum… Çok güzel bir şekilde başlayan bu eylem günden güne daha da kötüye gidiyor.
Hala bu direnişin sadece 3-5 ağaç için olduğunu sananlar da, lütfen uyansınlar artık!

 İzmir’de direnişe destek 31 Mayıs Cuma günü başladı. Hem de çok güzel bir şekilde başladı. Şarkılarla, sloganlarla, taşkınlıklar olmadan!

İşte 1nci günden görüntüler…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gece 12’ye kadar Alsancak’taydım. Herşey o saate kadar Gündoğdu Meydanı civarında çok güzeldi. Olması gerektiği gibiydi.

Taa ki gece yarısı olana kadar. Gece yarısı olaylar, taşkınlıklar, gaz bombalamaları, ateş yakmalar, dayak vs… Ne ararsanız vardı Alsancak sokaklarında…

Bir de Starbucks’ı ve bankları taşladılar, yıktılar, camlarını indirdiler. Biz bunu istemiyoruz. Haklıyken haksız konuma da düşmek istemiyoruz. Zaten bu eyleme doğru amaçla gelen hiç kimse buna kalkışmadı. Etrafta o kadar çok provakatör var ki, bizleri haksız çıkarmak için yaptılar tüm bunları. Gerçekten çok üzücü, çok çirkin…

2nci Gün:

İlk günün gecesinde Halk TV ve Ulusal Kanal’da yayınlananları görünce şok oldum. 2nci güne hazırlıklı gittim. Ne olur ne olmaz…

Önlemimi aldım 🙂

 

Kanlı bıçaklı Göztepe ve KSK taraftarlarından kardeşlik gösterisi. Çok güzel bir kare oldu bu ve umarım böyle de devam ederler 🙂

Bu fotoğrafımın altına ig’de yapılan yoruma bakın bir de 🙂

 

Çok komik değil mi? Ne istiyor ki insanlar? Kırıp dökmemizi mi? Oturduğumuz için suçluyuz 🙂 Ben bu salağa cevap verdim ama baktım ki çok fazla geliyor yorumlar, cevap vermiyorum artık. Bunu tamamen kışkırtmak için yapıyorlar. Daha Türkçe yazı yazmayı bile beceremeyen zavallı bir mahlukat işte!

Biz çimlerde böyle otururken bir grup geldi ve hepimizi galyana getirip, Basmane tarafına yönlendirdi. Bizler de sazan gibi gittik. Orda çevik kuvvetin müdahalesi vardı. Biber gazına maruz kaldık neyseki sadece. Cehennem yeri gibiydi. Ön tarafları hayal bile edemiyorum. Ateş yakılmış, insanlar söndürmeye çalışıyordu. Ateşi yakanlarda provakatörler işte…

Güneş gözlüğü gözlerimi ciddi anlamda korudu biber gazından, aklınızda bulunsun 🙂

 

3ncü Gün:

Hava çok soğuktu ve biranda fırtına çıktı, yağmur bastırdı. Buna rağmen pes etmedik. Direnmeye devam ettik!

Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Biz dün 11 gibi evin yolunu tutmak zorundaydık çünkü otobüs, taksi, minibüs vs yoktu. Gece yarısına kadar Gündoğdu’da kalan arkadaşlarım, biber gazı ve tazyikli suya maruz kaldılar ve 40 kişi evini açan birin dairesine sığındılar. Ancak sabaha karşı evlerine dönebildiler çünkü sokaklarda elleri sopalı AKP Gençlik kolları üyeleri önün gelene saldırıyordu.

Dün kordonda öylece duran bir kıza, yürüyüp geçen bir erkeğe, cafede yemeğini yiyen bir adama polisin saldırdığına şahit olduk!

Bu işler böyle mi Polis amcalar? Biz “Polis’e güven!” sözleriyle büyümüştük. Şimdi kime güvenicez? Hepinize ne oldu böyle?

Tayyip seni de istemiyoruz, anla artık! Sinmedin içimize, sevemedik seni! Ülkemizi sata sata, böle böle bitiremedin!  İstifanı bekliyoruz!

1 haftadır kılını kıpırdatmadın, üstüne bize “Çapulcular” dedin. 

Evet bizler ÇAPULCUYUZ! Bizler 2 AYYAŞ’IN TORUNLARIYIZ!

Ha, buarada, Cumhurbaşkanımız nerede???

Buradan herkese sesleniyorum. Lütfen provakatörlere uymayalım. Provakasyon’a Hayır!

HERYER TAKSİM! HERYER DİRENİŞ!!!

Follow on Bloglovin

Yorumlarınızı bekliyorum


*