Uluslararası Engelliler Günü

http://partyeducation.life toby rix malle vent ja http://thingunit.com/2018/08 miss spring sieraden 1

rb service ulfborg Bugün 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü.

pommes pommes dormez vous Aslında böyle özel günleri saçma bulmuşumdur hep. Neden sadece bugün hatırlıyoruz da neden her gün bu kadar duyarlı olmuyoruz?

helle fagralid bornedal any dale muiderberg

gulvvarme i eksisterende betongulv 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “3 Aralık” Uluslararası Engelliler günü olarak kabul edildi ve bu günde engelliler için dünya çapında organizasyonlar düzenlenmekte. Gel gelelim ki, ülkemizde bugün için düzenlenen etkinliklere engelli vatandaşlarımız zaten her gün karşılaştıkları engelller dolayısıyla bu etkinliklere katılamamakta. Ne kadar içler acısı değil mi? Bu da demek oluyor ki, bugünü sadece sözde özel kılıyoruz yani ülke olarak iplenmeyen, adet yerini bulsun diye etkinlikler düzenleyen bir haller içerisindeyiz.

procureur saint cricq Belediyelerin evrensel standartlara uygun olmayan, “engellilerin düşünüldüğü engelli projelere” ruhsat vermeleri de hangi akla hizmettir biri bana açıklasın.

http://learncorn.xyz/2018 tikka masala chicken Benim hiçbir engelim olmadığı halde, ara sokaklarda kaldırımları işgal eden dükkan önü zımbırtıları, park eden arabalar vs yüzünden trafiğin aktığı yoldan yürümek zorunda kalıp, çarpılma tehlikesi yaşarken, engelli vatandaşların ne kadar zorluk yaşadığını hayal bile edemiyorum. Kaldırımın ortasında alakasız bir şekilde dikilmiş bir direk, koca bir çukur, mazgal, etrafına önlem alınmamış kazı çalışmaları, tekerlekli sandalyeli birinin de çıkma ihtimalinin düşünülmediği basamaklar, düşünüldüyse de rampa önüne park ederek yine engel yaratan araçlar vs vs… Yazacak o kadar çok engel var ki…

http://behaveheight.space/2018 hoog bezoek veghel Farkında mısınız? Onların engeli hep bizleriz. Hiç düşündünüz mü bir gün, hatta belki bir kaç dakika sonra, bir uzvunuzu kaybedebilirsiniz, ya da bir anda ışıksız kalabilirsiniz. Şurada engelli vatandaşlara yakınlık gösterip, onlara günlük koşuşturmacamızda bir el atan kaç kişiyiz? Kaçımız onlar kadar cesaretliyiz? Şunu unutmayın, engelli olmak onların tercihi değil ama engelleri aşmalarını sağlamak kesinlikle bizim tercihimiz.

film simon spies Sevgililer gününde, kadınlar gününde, o günde şu günde… Her yer çiçek, böcek, kalpciklerle kaplanırken, alışverişin dibine vurup, saçma sapan paralar harcarken,  sevgililer gününde “bu yıl da yalnızııııııımmmm, ühü ühü” şeklinde şımarıyorsak, bari sadece bugün değil, her gün bedensel ve zihinsel sağlığımıza şükredelim ve her gün engelli vatandaşlara daha fazla engel olmaktan vazgeçip, onlara bir el uzatıp, daha mutlu ve engelsiz yaşamalarına destek olalım.

premier class hotels click Hmm, diceksiniz ki “E, sen de diyorsun ki sadece bugün değil her gün farkında olalım, farkındalık yaratalım ama madem öyle bu yazıyı neden bugün yazıyorsun?” . Neden söyliyim, çünkü çoğumuz sadece bugün duyarlıyız ve maalesef sadece bugün dikkatinizi çekebilirim bu konuya.

eng translate to hindi view  

epistolary literature definition Son olarak, www.buradaengellendim.com ‘dan  engelli vatandaşların asıl engelinin bizler olduğumuza örnekler bulabilirsiniz.

ikke smile ikke le Hepimiz bir engelli adayıyız, her saniyemizi bunu bilerek yaşamalıyız.

http://soapseveral.com/2018 forsvunnede gruver norge Sevgiler…

auge aufbau schule view  

Bunlar da ilginizi çekebilir

Follow on Bloglovin

Yorumlarınızı bekliyorum

paulas sommer youtube

ein ganzes halbes jahr emilia clark see


couleur de sol salle de bain ivoire there http://veryask.life/2018 chalet bayerischer wald bodenmais *

store silikone bryster watch

http://noticefamous.download/2018/08 feste lampe i taket

zwanger zijn vertellen aan ouders go

http://gameboil.site pfp mika nero sort kerne