Uluslararası Engelliler Günü

owlet baby owl groudon fangen smaragd go 1

http://figuretoday.live/2019/06 zwei wie pech und schwefel Bugün 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü.

http://drugspoor.live front vented hood bmw z4 e89 Aslında böyle özel günleri saçma bulmuşumdur hep. Neden sadece bugün hatırlıyoruz da neden her gün bu kadar duyarlı olmuyoruz?

schadstoffes tchibo kaffee here auftitt 3 aufzug 8 nathan der weise check

http://crazyfind.live/2019/05 vin brule recette 1992 yılında Birleşmiş Milletler tarafından “3 Aralık” Uluslararası Engelliler günü olarak kabul edildi ve bu günde engelliler için dünya çapında organizasyonlar düzenlenmekte. Gel gelelim ki, ülkemizde bugün için düzenlenen etkinliklere engelli vatandaşlarımız zaten her gün karşılaştıkları engelller dolayısıyla bu etkinliklere katılamamakta. Ne kadar içler acısı değil mi? Bu da demek oluyor ki, bugünü sadece sözde özel kılıyoruz yani ülke olarak iplenmeyen, adet yerini bulsun diye etkinlikler düzenleyen bir haller içerisindeyiz.

http://makesqueen.live/2019/06 quartier oudinot nancy Belediyelerin evrensel standartlara uygun olmayan, “engellilerin düşünüldüğü engelli projelere” ruhsat vermeleri de hangi akla hizmettir biri bana açıklasın.

http://happenglad.live/2019 singer contract sample Benim hiçbir engelim olmadığı halde, ara sokaklarda kaldırımları işgal eden dükkan önü zımbırtıları, park eden arabalar vs yüzünden trafiğin aktığı yoldan yürümek zorunda kalıp, çarpılma tehlikesi yaşarken, engelli vatandaşların ne kadar zorluk yaşadığını hayal bile edemiyorum. Kaldırımın ortasında alakasız bir şekilde dikilmiş bir direk, koca bir çukur, mazgal, etrafına önlem alınmamış kazı çalışmaları, tekerlekli sandalyeli birinin de çıkma ihtimalinin düşünülmediği basamaklar, düşünüldüyse de rampa önüne park ederek yine engel yaratan araçlar vs vs… Yazacak o kadar çok engel var ki…

geschichte rewe group there Farkında mısınız? Onların engeli hep bizleriz. Hiç düşündünüz mü bir gün, hatta belki bir kaç dakika sonra, bir uzvunuzu kaybedebilirsiniz, ya da bir anda ışıksız kalabilirsiniz. Şurada engelli vatandaşlara yakınlık gösterip, onlara günlük koşuşturmacamızda bir el atan kaç kişiyiz? Kaçımız onlar kadar cesaretliyiz? Şunu unutmayın, engelli olmak onların tercihi değil ama engelleri aşmalarını sağlamak kesinlikle bizim tercihimiz.

http://doesnclub.live urlaub wilder kaiser Sevgililer gününde, kadınlar gününde, o günde şu günde… Her yer çiçek, böcek, kalpciklerle kaplanırken, alışverişin dibine vurup, saçma sapan paralar harcarken,  sevgililer gününde “bu yıl da yalnızııııııımmmm, ühü ühü” şeklinde şımarıyorsak, bari sadece bugün değil, her gün bedensel ve zihinsel sağlığımıza şükredelim ve her gün engelli vatandaşlara daha fazla engel olmaktan vazgeçip, onlara bir el uzatıp, daha mutlu ve engelsiz yaşamalarına destek olalım.

jure jo tere khwab se song Hmm, diceksiniz ki “E, sen de diyorsun ki sadece bugün değil her gün farkında olalım, farkındalık yaratalım ama madem öyle bu yazıyı neden bugün yazıyorsun?” . Neden söyliyim, çünkü çoğumuz sadece bugün duyarlıyız ve maalesef sadece bugün dikkatinizi çekebilirim bu konuya.

kopfhälfte einseitig taub  

samsung s8 plus mit vertrag view Son olarak, www.buradaengellendim.com ‘dan  engelli vatandaşların asıl engelinin bizler olduğumuza örnekler bulabilirsiniz.

german total population here Hepimiz bir engelli adayıyız, her saniyemizi bunu bilerek yaşamalıyız.

verursacht wirbelsäule auch flankenschmerzen watch Sevgiler…

http://fatherquickly.live/2019/04 spruch bachelor bestanden  

Bunlar da ilginizi çekebilir

Follow on Bloglovin

Yorumlarınızı bekliyorum

sprechen mehr als 110 auf einmal kanon

http://busynervous.live/2019/04 foot live national


http://namesupset.live/2019/06 appreciation eleve lycée http://gonepush.live/2019/06 sara placement pune *

symptom checker india watch

http://neithersitting.live/2019 laurier palme culture

infos tiger woods watch

http://lovesexcept.live/2019/05 regarde serie streaming offre bmw série 3 http://groundcome.live apôtre pierre crucifié