Akneli Cilt Sorunsalı & Uriage Hyseac Deneyimi

2

“34 yaşında insan, hala mı sivilcelerle uğraşır? Ergen gibi o ne öyle, koskoca kadınsın. Sivilce ne mana?” demeyin bana. O iş öyle olmuyormuş. Sivilce sorunsalı bitmek bilmeyen bir serüven oldu benim için adeta.

Ergenlik dönemimin doruklarındayken bir tek sivilcem bile yokken, cildim pürüzsüz ve pamuk gibiyken, 20li yaşlarımın sonlarına doğru sivilce patlaması yaşadım. Denemediğim akne ürünü kalmadı diyebilirim. Roaccutane, Isotrexin, Eritretin, Acnemix, Imex gibi bilimum ne varsa denedim. Bunların hepsini tabii ki doktor tavsiyesiyle kullandım.

Roaccutane: Gerçekten mecbur değilseniz kullanmayın. Bence korkunç bir ilaç. Hiç güzel anılarım yok kendisiyle. Bana 6 aylık bir tedavi uygulandı. Evet çok acılı bir süreçti ama sivilcelerim lekelerim geçti mi, geçti. Cildim yenilendi, taptaze pırıl pırıl bir cilt geldi yerine. Maalesef bu mutluluk sadece 1 yıl sürdü. 1 yıl sonra sivilcelerim tekrarladı ve onca çektiğim acının hiç bir anlamı kalmadı. Bazı kişilerde kalıcı oluyor etkisi, sivilceler yeniden çıkmıyor fakat bazı kişilerde de işte benimkiler gibi bana mısın demiyor.

27 – 28 yaşlarımdayken, roaccutane’dan sonra sivilcelerim tekrar çıkmaya başlayınca tekrar doktora gittim. Doktor’a, ergenlik dönemimde hiç sivilcem olmadığını, neden şimdi patlama yaşadığımı sorunca, doktor bey amca bana ters bir bakış atarak “Ergenlik 40 yaşına kadardır!” dedi ve noktayı koydu. Maalesef böyleymiş, benim gibi sonradan sivilcelenenlerdenseniz, sivilcelerle savaşa biraz daha zaman var.

Sözü daha fazla uzatmadan, son 2 yıldır düzenli olarak kullandığım, etkisini tam anlamıyla kullanmaya başladıktan 3 ay sonra ciddi şekilde gösteren, aşırı memnun olduğum Uriage Hyseac ürünlerinden bahsedeyim.

IMG_2850-edited

Sivilcelerim için en son 2 yıl önce tekrar doktora gittiğimde bana Uriage Hyseac Temizleme Jeli ve Uriage Hyseac Maske‘yi (Karma ve Yağlı Ciltlere Özel Peeling Etkili Maske) kullanmamı önermişti. Bu 2 ürünü düzenli kullanıp etkilerini görmeye başlayınca, sabahları kullanmak üzere Uriage Hyseac Mat Nemlendirici Krem‘i, akşam yüzümü jel ile yıkadıktan sonra kullanmak için Uriage Hyseac Tonik ve K18 Nemlendirici Krem‘ini de aldım. Uriage Eau Thermale de hediye verilmişti ürünlerin yanında. Onu da duş aldıktan sonra aklıma geldikçe kullanıyorum.

Uriage ürünlerinden çok memnun kalınca kendime böyle bir set yaptım ve hala düzenli olarak kullanıyorum. Herkesin cilt yapısı farklı olduğu için, bunu kullanın sivilcelerinizden kurtulun diye bir garanti veremem tabii ki ama doktorunuza danışıp, size uygun olup olmadığı konusunda bilgi alabilirsiniz. Onlarca ürün denedikten sonra, sonunda kendi cildime uygun ürünleri bulduğum için mutluyum. Siz de doktorunuza danışmadan sakın bu tip ürünler kullanmayın.

Ben bu ürünleri Dermoeczanem‘den alıyorum. Ürünler hakkında detaylı bilgiye, ürün isimlerine tıklayarak sitelerinden ulaşabilirsiniz.

Öncesi sonrası fotoğrafı paylaşmak isterdim ama 2 yıl önce kullanmaya başladığım için ve bu kadar memnun kalacağımı tahmin etmediğim için cildimin fotoğrafını çekmeyi akıl edemedim 🙂

Sevgiler,

 

 

 

 

Follow on Bloglovin

Yorumlarınızı bekliyorum


*