rigdom har jeg ej Fırında Çıtır Brüksel Lahanası Nasıl Yapılır?

pommes pommes dormez vous Mutlu Cumalar!

helle fagralid bornedal Bu hafta sonu değişik ve sağlıklı bir şeyler pişirmek ister misiniz? Mesela fırında Brüksel Lahanası? Iyy sesleri yükseliyor sanki 🙂 Ön yargılı olmayın! Lif, protein, vitamin, mineral ve antioksidanlar açısından son derece zengin olan Brüksel lahanasını bir de bu şekilde deneyin.

any dale muiderberg gulvvarme i eksisterende betongulv

procureur saint cricq Brüksel lahanasının seveni Kereviz veya Bamyayı seven kadar azdır. Genelde burun kıvrılır, inanılmaz faydalı bir sebze olmasına rağmen çok sevilmez. Bu tarif ile sevmeyen de bayılacak emin olun. Çıtır çıtır, karamelize Brüksel lahanaları’na karşı koyamayacaksınız. Çocuğunuz varsa, ona bu sebzeyi bu şekilde sevdirebilir ve kolayca yedirebilirsiniz bence. Hatta diyette olanlar için de hem düşük kalorili hem de besleyici müthiş bir besin kaynağıdır kendileri.

Daha önce http://learncorn.xyz/2018 tikka masala chicken Ritzz Art Youtube kanalımızda paylaşmıştım bu tarifi, şimdi bir de burada paylaşmak istiyorum.

http://behaveheight.space/2018 hoog bezoek veghel Şimdiden afiyet olsun…

film simon spies  

premier class hotels click eng translate to hindi view Faydalarına gelecek olursak;

  • Düşük glisemik indekse sahip olan Brüksel lahanası, diyet programları için ideal bir besin kaynağıdır. 100 gr Brüksel lahanası, 45 kalori, 3,38 gr protein ve 0 kolesterol sağlar.
  • Brüksel lahanası, çok çeşitli antioksidanlar ihtiva eder. Bu antioksidanlar sayesinde prostat, kolon ve rahim kanserlerine karşı koruma sağlar.
  • Brüksel lahanası, bağışıklık sistemini kuvvetlendiren bazı maddeleri içerdiği için, kuvvetli bir anti bakteriyel ve anti varal özelliğe de sahiptir.
  • Brüksel lahanası, sinigrin isimli bir madde içerir ve bu maddenin bazı laboratuar çalışmalarında kanser öncesi hücreleri öldürerek kolon kanserine karşı koruyu olduğu gösterilmiştir.
  • Brüksel lahanası, C vitamini için mükemmel bir kaynaktır. 100 gr Brüksel lahanası, 85 mg C vitamini içerir. C vitaminin yanı sıra, A ve E vitamini gibi diğer antioksidan vitaminler açısından da zengindir. Bu sayede vücutta zararlı serbest oksijen radikallerini yok ederek vücudun zararlı serbest radikallere karşı korur.
  • Brüksel lahanasında bulunan bazı maddeler, özellikle yaşlı hastalarda retina hasarına karşı koruyucu olduğu düşünülmektedir.
  • Brüksel lahanası, A vitamini içinde zengin bir kaynaktır. 100 gr Brüksel lahanası, yaklaşık 754 IU A vitamini içerir. A vitamini görme keskinliği, cilt bakımı için önemli bir vitamindir. Ağız boşluğu ve içi boş olan organların iç kısmını döşeyen mukozanın sağlığı için de A vitamini önemli yere sahiptir. Bu nedenle, akciğer ve ağız boşluğu kanserlerine karşı korunma sağlamaktadır.
  • Brüksel lahanası K vitamini içinde önemli bir kaynaktır. 100 gr Brüksel lahanası, yaklaşık olarak 177 mikro gram K vitamini içerir. K vitamini, kemik oluşumu ve güçlendirilmesinde önemli rol oynar. Ayrıca, K vitamini, sinir hasarını azaltarak Alzheimer Hastalığını önlemede ya da geciktirmede yararlıdır.
  • Brüksel lahanası,niasin, B6 vitamini, tiamin, pantoteik asit vb. vitaminler açısından da önemli bir kaynaktır.
  • Ayrıca, bakır, kalsiyum, demir, potasyum, manganez, fosfor gibi minerallerin de zengin bir kaynağı olan Brüksel lahanası, kan basıncı kontrolünde, kansızlıkta yararlı bir besin kaynağıdır.

epistolary literature definition Sonuç olarak Brüksel lahanası, tam anlamıyla bir sağlık kaynağıdır. A vitamini eksikliği, kalp damar sağlığı, kemik kaybı, demir eksikliği, prostat, kolon kanserlerine karşı koruyucu özellikler taşıyan inanılmaz besleyici ve sağlıklı bir sebzedir. (Kaynak: www.kisabilgiler.org

Bunlar da ilginizi çekebilir

Follow on Bloglovin

Yorumlarınızı bekliyorum

bigger leaner stronger pdf download

http://prettyoften.xyz/2018 ernst theodor amadeus hoffmann


paulas sommer youtube ein ganzes halbes jahr emilia clark see *

couleur de sol salle de bain ivoire there

http://veryask.life/2018 chalet bayerischer wald bodenmais

store silikone bryster watch

http://noticefamous.download/2018/08 feste lampe i taket zwanger zijn vertellen aan ouders go http://gameboil.site pfp mika nero sort kerne